W miniony czwartek na Dolnym Śląsku policja z Starachowic zatrzymała dwóch mężczyzn w związku z oszustwem, które miało miejsce na terenie gminy Wąchock. 78-letnia mieszkanka tego powiatu została oszukana przez osoby podające się za funkcjonariuszy, przez co straciła znaczną sumę pieniędzy oraz biżuterię. Sąd Rejonowy w Starachowicach na wniosek prokuratury, zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Przestępstwo to może wiązać się z karą pozbawienia wolności sięgającą nawet 8 lat.
Historia oszustwa rozpoczęła się 12 czerwca, gdy do 78-latki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Kobieta uwierzyła w podaną jej wersję, zgodnie z którą jej zięć sprawił wypadek i pilnie potrzebne były pieniądze na kaucję, aby uniknąć więzienia. Niestety, kobieta uwierzyła oszustowi i przekazała mu łącznie 80 000 zł w gotówce oraz w biżuterii.
Działania w sprawie przeprowadziły starachowickie służby w ramach Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz Przestępczości Nieletnich we współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Występując na terenie Kłodzka, policjanci zatrzymali dwóch oszustów w wieku 19 i 20 lat, którzy związani byli z powyższym przestępstwem. Dodatkowo, przy młodszym z mężczyzn znaleziono środki psychotropowe, co zaowocowało kolejnym zarzutem.
Źródło: Policja Starachowice
Oceń: Trzymiesięczny areszt dla dwóch oszustów z powiatu starachowickiego
Zobacz Także

