Zestawienie platform do sprzedaży w sieci

Dodano: 25.07. Kategoria: HandelNa rynku dostępne jest aktualnie szerokie spektrum platform do sprzedaży internetowej. Wybór oprogramowania ma kluczowe znaczenie, ponieważ ma ono wpływ nie tylko na koszty i czas wdrożenia, ale również na możliwości dalszego rozwoju, w tym między innymi na takie działania, jak optymalizacja sklepu internetowego. Ponieważ zupełnie niedawno znalazłam ciekawy artykuł w sieci, prezentujący przegląd najpopularniejszych platform do e-handlu, dzisiaj postanowiłam się z Wami nim podzielić.Oprogramowanie umożliwiające sprzedaż w Internecie możemy podzielić na trzy kategorie:
  • platformy bezpłatne, czyli takie, które są dostępne dla każdego użytkownika,

  • platformy płatne, dostarczane z określonymi funkcjonalnościami,

  • sklepy internetowe tworzone pod konkretne zamówienia.Najpopularniejsze platformy bezpłatne

Wśród najbardziej popularnych platform do bezpłatnego prowadzenia sklepu internetowego prym wiedzie PrestaShop. Oprogramowanie to doskonale sprawdza się zarówno w przypadku początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców. Co ważne, platforma daje możliwość modyfikacji pod kątem takich czynności, jak optymalizacja i promocja sklepu internetowego. Jeśli podstawowe funkcje nam nie wystarczą, możemy je rozszerzyć za darmo lub odpłatnie (poprzez wtyczki).Oprogramowania, na które warto zwrócić uwagę to także Magento oraz Quick.Cart. Obie platformy są przyjazne dla SEO, co jest istotne, gdyż wszyscy wiemy, jak ważne znaczenie ma dzisiaj reklama sklepów.Oprogramowanie komercyjne

W sytuacji, kiedy potrzebujesz dla swojego sklepu unikatowych funkcjonalności, najlepszym rozwiązaniem będzie oprogramowanie komercyjne, np. takie jak Shoper, IAI-Shop czy RedCart. Ich instalacja i wdrożenie jest szybkie, koszty utrzymania stosunkowo niskie, a dodatkowo możemy liczyć na uzyskanie wsparcia przez chat, email oraz telefon.Ostateczny wybór platformy powinien być jednak uzależniony od wielu czynników, między innymi od budżetu, jakim dysponujemy oraz od wielkości planowanej sprzedaży.Na podstawie artykułu https://www.grupa-tense.pl/blog/przeglad-platform-do-sprzedazy-w-internecie/Grupa TENSE sp. z o.o. sp. k.
Wolsztyńska 5
60-361 Poznań
tel. 61 866 77 27

Zobacz także:

Biedronka - promocyjna gazetka

Biedronka - promocyjna gazetka

Regały wysokiego składowania 

Regały wysokiego składowania 

Agro-Transhandel – skup bydła mięsnego

Agro-Transhandel – skup bydła mięsnego

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się młodym zespołem, który pomaga zarówno osobom szukającym pracy jak i pracodawcom. Tworzymy strategię marketingową i budujemy zespół szukając najlepszych specjalistów z branży.